Product Details:
| Thickness | 40 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Walls |
| Material | Sand Stone |
| Type | Outdoor |
| Features | Acid Resistant |
Being one of the trusted firms in the industry, we are highly engaged in providing a unique range of Sandstone Jali.
Product Details:
| Material | Limestone |
| Size | 6 Feet |
| Color | White |
| Type | Outdoor |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 20mm |
| Design | Customer choice |
| Color | White |
| Material | Sand Stone |
| Shape | Customer choice |
| Type | Outdoor |
| Size | 2 Feet |
We are amongst the most well-known entity, widely engrossed in offering an optimum quality range of Gwalior Mint Stone Jali Available in 25mm , 30mm
Product Details:
| Surface Finish | Unpolished |
| Form | Block |
| Usage/Application | Flooring |
| Material | Sand Stone |
| Type | Indoor |
| Features | Crack Resistant |
Product Details:
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Block |
| Surface Finish | Unpolished |
| Material | Sand Stone |
| Color | Gwalior mint |
| Type | Outdoor |
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |
We are successfully meeting the varied needs of our patrons by offering a wide gamut of Sandstone Jali as per their precise needs.
Product Details:
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Block |
| Surface Finish | Unpolished |
| Material | Sand Stone |
| Type | Outdoor |
| Features | Crack Resistant |
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |