Product Details:
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Cut-to-Size |
| Usage | Countertops, Flooring |
| Features | Crack Resistant |
In order to cater the diversified demands of our clients, we have been able to provide a unique range of Mint Sandstone.
Product Details:
| Thickness | 25 mm |
| Size | slab |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Natural |
| Color | Gwalior Mint |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size | Slab |
| Form | Cut-to-Size |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Usage | Countertops, Flooring |
| Features | Acid Resistant |
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |
With sincerity and hard work of our professionals, we have carved a niche for ourselves in this domain by providing a premium quality gamut of Off White Mint Sandstone.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 40mm |
| Size | 48x96 Inches |
Dholpur beige