Product Details:
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |
| Size | Slab |
| Form | Cut-to-Size |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Usage | Countertops, Flooring |
| Color | Red |
Keeping in mind ever-evolving requirements of our respected clients, we are offering a premium quality range of Dholpur Red Sandstone.
Product Details:
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Unpolished |
| Form | Cut-to-Size |
| Usage | Countertops, Flooring |
| Features | Crack Resistant |
We have gained a huge appreciation in the market by offering an excellent array of Dholpur White Sandstone.
Product Details:
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |
| Size | Slab |
| Form | Cut-to-Size |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Usage | Countertops, Flooring |
| Features | Crack Resistant |
Relying on our expertise in this domain, we are engaged in offering Dholpur Sandstone to our respected clients.
Product Details:
| Thickness | 40 mm |
| Size | 4x6 |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |