Product Details:
| Stone Name | Gwalior Sandstone |
| Finish | Sandblasted |
| Surface Finish | Natural |
| Form | Slab |
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |
| Color | Gray |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Countertops |
In order to cater the variegated demands of our clients, we are offering an excellent quality range of Gwalior Sandstone Slab.
Product Details:
| Size | slab |
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Walls |
| Features | Crack Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Form | Tile, Cut-to-Size, Slab |
| Surface Finish | Unpolished |
| Usage/Application | Flooring |
| Usage | Flooring, Wall Tile |
| Features | Crack Resistant |
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |
Being one of the renowned firms in the industry, we are decidedly involved in providing a high quality array of Gwalior Mint Sandstone.
Product Details:
| Material | Stone |
| Size | 2x2 Feet(600x600 mm) |
| Type | Elevation |
| No. of Tiles Per Box | 1 |
| Surface Finish | External |
| Color | White |
| Usage/Application | Wall Cladding |