Product Details:
| Stone Name | Rainbow sandstone |
| Finish | Polished |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Brown |
| Features | Crack Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Countertops |
Being a leader in the industry, we are engaged in offering a qualitative range of Rainbow Sandstone Slab to our customers.
Product Details:
| Stone Name | Mint White |
| Finish | Sandblasted |
| Surface Finish | Unpolished |
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Features | Crack Resistant |
| Form | Slab |
| Usage | Countertops |
With an objective to fulfill the ever-evolving demands of our clients, we are engaged in offering a wide assortment of White Sandstone Slab.
Product Details:
| Thickness | 20 mm |
| Form | Cut-to-Size |
| Usage/Application | Wall Tile |
| Features | Acid Resistant |
| Shape | Square |
| Size | 6x12,8x16,11x22,6x24 |
| Surface Finish | Natural |
| Finish | Sandblasted |
Product Details:
| Thickness | 20 mm |
| Size | slab size 4x6 |
| Surface Finish | Natural |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Wall |
| Stone Form | Slabs |
| Color | Ash Grey |
| Features | Sandblast, honed, leather finish |
Product Details:
| Stone Name | Teakwood |
| Finish | Natural / Cleft |
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Usage | Countertops |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Thickness | 20 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Unpolished |
| Usage/Application | Flooring |
| Usage | Countertops |
| Features | Crack Resistant |
Product Details:
| Color | Ita Gold |
| Surface Finish | Unpolished |
| Thickness | 22mm And Also Available 27mm, 40mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Features | Crack Resistant |
| Form | Slab |
| Usage | Countertops |
Backed by rich industry experience and market understanding, we are involved in offering a wide array of Gold Sandstone Slab to our valued patrons.