Product Details:
| Size | 600x400 mm |
| Dimension | 600x400x12 mm |
| Thickness | 20-25 mm |
| Color | Gray |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Tile |
| Usage | Wall Tile |
By leveraging our extensive market knowledge, we provide the best quality assortment of Dholpur Beige Sandstone Tile.
Product Details:
| Material | Stone |
| Size | 2x2 Feet(600x600 mm) |
| Type | Medallions |
| Surface Finish | Glossy |
| No. of Tiles Per Box | 6 |
| Suitability | Floor |
| Tile Thickness | 1-4 mm |
Product Details:
| Thickness | 20 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Sand Blasted |
| Usage/Application | Walls |
| Edges | Machine Cut |
| Features | Acid Resistant |
| Shape | Square |
We are Engaged in offering wide range of quality products to our clients , our products are really appreciated by our clients.
Product Details:
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Unpolished |
| Form | Block |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Yellow |
| Features | Water Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size | 300x300 mm |
| Color | White |
| Material | Stone |
| Thickness | 5 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Pattern | Concrete |
| Brand | Agl Tile |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Tile |
| Usage | Wall Tile |
Keeping in mind the vast necessities of the patrons, we are engaged in providing a wide range of Sagar Black Sandstone Tile.